Agroturistika

Ctiboř je malá vesnička (počet obyvatel zhruba 25) v malém údolí, do kterého jsou téměř všechny cesty lemovány nádhernými alejemi vzrostlých stromů. Kolem jsou pole, louky, remízky, lesíky, několik rybníků – taková milá vysočinová krajina. Zde je možné prožít, procítit venkov jako takový – klid, zpomalení času, určitá jednoduchost, která pohladí duši přivyklou městskému ruchu.

K tomu všemu můžete vyzkoušet smysluplnou práci, seznámit se s jednotlivými, i méně známými druhy zeleniny - od semínek až po zpracování. Je možné každou zeleninu ochutnat. A při práci je možné poslouchat skřivánky :-)

Děti, které ještě neocení radost z polní práce, se ale rády svezou na jakémkoliv traktůrku, trakaři, káře či kolečku.
Menší i větší děti  velmi rády pozorují zvířata nebo se s nimi vesele druží - jsou tu dvě malé fenky, dva kocouři, jedna kočička, stádečko ovcí, přes léto i nějaká drůbež a malé prasátko.

Velký úspěch má na začátku července sklízení sena - nakládání, šlapání, házení vidlemi na půdu. A pak skákání do sena! ......

Kromě toho v rámci statku jsou různé kouty k prolézání, písek, hlína, voda, klacíky, kameny. Je tu uzavřený dvůr s pískovištěm a skluzavkou, za domem houpačky a hřišťátko, velká travnatá plocha v sadu a ohniště.